W  bieżącym roku przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Nasze przedszkole już od wielu lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji. Przedszkolaki wyposażone w jednorazowe rękawiczki oraz różnokolorowe worki z zapałem zbierały i segregowały „ śmieciowe trofea”. W promieniach wrześniowego słońca robota szła szybko i przyjemnie. Zebrane śmieci zostały oczywiście wrzucone do odpowiednich pojemników. „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

Skip to content