Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! 

15 września 2023 rdzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły.

Tego dnia,  ubrania  dzieci i nauczycieli wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach przedszkolaki uważnie obejrzały na dużym ekranie film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na odkrycie. Tak jak bohaterka, szukaliśmy mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.                                  

Tego dnia również dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w mebelkach i zabawkach przedszkolnych, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Dzieci wspólnie bawiły się z kropką, skakały po kropkach, składały kropkowe puzzle, z kropek ułożyły piękny chodniczek, a z kolorowych farb paluszkowe kropeczkowe obrazy. Przedszkolaczki tańczyły wesoło przy „Piosence o kropce” oraz piosence „Trzy kropeczki”. 

Skip to content